CIK - JAROSŁAW GUMKOWSKI

ARTYKUŁY

Jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych WWW?

Jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych WWW?

Zanim przejdziemy do tego jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych z firmą Centrum Informatyczno - Konsultingowe Jarosław Gumkowski z siedzibą w Warszawie i filią w Ostrołęce poznajmy ogólne zagadnienie - co to jest strona internetowa?

Co to jest strona internetowa?

Strona internetowa WWW - to dokument wykonany w języku HTML, rozumianym przez przeglądarki internetowe i udostępniony w sieci internetowej za pomocą serwerów www. Strony internetowe przez użytkowników otwierane są zwykle za pomocą przeglądarek internetowych. Jedną z najpopularniejszych przeglądarek do wyświetlania stron internetowych jest wyszukiwarka Google.

Strony internetowe służą do przekazywania informacji zarówno tekstowych jak i graficznych, często wykorzystywane są w celu prowadzenia działalności gospodarczej. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić firmę nieposiadającą strony internetowej WWW.

Strony internetowe dla firm są bowiem ich elektroniczną wizytówką! Źle wykonana strona internetowa, bądź posiadająca rażące błędy może wpłynąć niekorzystnie na markę, jak również sytuację ekonomiczną firmy. Warto więc zlecić wykonanie strony internetowej profesjonalnej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych jak ich późniejszą optymalizacją.

Tworzenie Stron Internetowych - współpraca

Ile kosztuje strona internetowa?

Ze względu na różnorodność stron internetowych i ich funkcjonalność, ciężko jest wycenić jej koszt wykonania. Cena strony internetowej w dużej mierze zależeć będzie od rodzaju i jej funkcjonalności oraz od tego jak dużo elementów składowych się na niej znajdzie. 

Jeśli myślimy o prostej wizytówce firmowej, możemy założyć, że koszt wykonania takiej strony będzie w granicach 500 zł - 800 zł, natomiast myśląc o rozbudowanej, firmowej stronie internetowej, która oparta będzie o autorski system do zarządzania treścią strony i ich modułów, wtedy kwoty są znacznie wyższe od 1000 zł w zwyż. 

Większość naszych stron firmowych kształtuje się w cenie 1200 zł - 2000 zł, w których skład wchodzą tj.: aktulności, blog, galeria, formularze, mapy oraz nieograniczona możliwość tworzenia nowych zakładek menu. 

Jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych?

Zanim przystąpimy do projektowania strony internetowej, zawsze prosimy Klienta o dostarczenie wszystkich niezbędnych materiałów i informacji, które pomogą nam w wykreowaniu najlepszego wizerunku dla nowo powstającej marki. Niezbędne informację jakie musimy otrzymać od Klienta przy rozpoczęciu współpracy w tworzeniu strony to:

  • RODZAJ STRONY INTERNETOWEJ - czy będzie to prosta wizytówka firmowa, czy strona firmowa z panelem CMS (do zarządzania treścią), a może sklep internetowy?
  • GRUPA ODBIORCÓW STRONY DOCELOWEJ - musimy jasno określić do jakich odbiorców adresowana będzie wykonana strona internetowa, by już w fazie jej projektowania mocno zaznaczyć akcent.
  • FUNKCJONALNOŚĆ STRONY INTERNETOWEJ - jakiego rodzaju funkcje, moduły powinna posiadać projektowana strona internetowa zarówno od strony użytkownika jak i Klienta.
  • ZASOBY - ustalenie jakiego rodzaju zasoby są w posiadaniu Klienta a jakie musimy stworzyć na potrzeby nowej strony internetowej tj. logotyp, zdjęcia, prezentowane treści. 
  • WIZJA - przedstawienie przez Klienta wizjii strony internetowej, gusta jakie preferuje, kolorystykę jakiej mamy się trzymać przy tworzeniu strony internetowej.
  • DOMENA I HOSTING - ustalenie czy Klient jest w posiadaniu domeny odpowiedniej na potrzeby projektowania strony internetowej jak i hostingu, na którym będzie zamieszczona.
  • OPTYMALIZACJA SEO - ustalenie czy Klient, oprócz tworzenia strony internetowej zainteresowany jest też późniejszym pozycjonowaniem strony internetowej, czyli wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. 

Liczymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i projektowaniu stron internetowych poparte licznymi realizacjami, pozwoli nam wspólnie dobrać najbardziej skuteczne i korzystne rozwiązania dla Państwa realizowanego projektu strony internetowej. 

FORMALNOŚCI

Po omówieniu i zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami ze strony Klienta dotyczącymi wymagań tworzonej strony internetowej, przystępujemy do jej wyceny i podpisania umowy na jej wykonanie. 

ZEBRANIE WSZYSTKICH MATERIAŁÓW

Kolejnym krokiem jest zebranie wszystkich niezbędnych materiałów na potrzeby stworzenia nowej strony internetowej będących w posiadaniu Klienta tj. logotypy, zdjęcia, treści na stronę internetową.

WYKONANIE PROJEKTU STRONY INTERNETOWEJ

Po otrzymaniu materiałów od Klienta przystępujemy do prac nad projektem strony internetowej. Początkową fazą jest stworzenie projektu graficznego głównej strony internetowej i jej podstron. Po wstępnej akceptacji projektu graficznego, przechodzimy do stworzenia struktury HTML, czyli zaprojektowania statycznej strony internetowej i jej podstron w oparciu o wykonany projekt graficzny. 

Na tym etapie możemy jeszcze wspólnie modyfikować i udoskonalać projekt, aż do finalnej akceptacji przez Klienta. Po uzyskaniu akceptacji przechodzimy już do ostatniego etapu jakim jest podpięcie systemu CMS (do zarządzania treścią strony) i wprowadzanie danych. 

INSTALACJA STRONY INTERNETOWEJ

Wykonaną stronę internetową umieszczamy na wskazanym przez Klienta hostingu i podpinamy pod wybraną wcześniej domenę. Strona internetowa przechodzi jeszcze szereg testów technicznych, za nim udostępnimy ją w internecie. Chcemy mieć pewność, iż przekazujemy Państwu niezawodną stronę internetową, która pozwoli Wam realizować założone cele biznesowe.