CIK - JAROSŁAW GUMKOWSKI

ARTYKUŁY

Responsywne Strony Internetowe RWD

Responsywne Strony Internetowe RWD

 Responsive Web Design (RWD)

Responsywna Strona Internetowa RWD - czyli jedna strona na wiele urządzeń!

Zalet tworzenia responsywnych stron internetowych jest pełna gama. Jednym z ułatwień jest  wspólny system do zarządzania treścią strony internetowej (system CMS). Kolejną zaletą tworzenia responsywnych stron internetowych jest widoczność naszej strony dla Klientów jak i wyszukiwarek internetowych. Responsywną stronę internetową wszyscy widzą jednakowo, bez względu na urządzenie z jakiego korzystają - jedyną różnicą jest rozmieszczenie poszczególnych elementów strony. 

Najważniejszym aspektem tworzenia responsywnych stron internetowych dla Klienta powinna być jej stabilna widoczność w wyszukiwarce Google. Roboty indeksujące strony internetowe w wyszukiwarce Google, wymagają w tej chwili przystosowania stron do wyświetlania ich na urządzeniach mobilnych, a w szczególności telefonach.

Wyniki pozycjonowania jednej i tej samej strony internetowej mogą różnić się od siebie w zależności na jakim urządzeniu jest aktualnie wyświetlana. Dlatego, też myśląc poważnie o swoim biznesie w sieci - powinieneś rozważyć stworzenie responsywnej strony internetowej!


Tworzenie Stron Internetowych
WarszawaOstrołęka

 
 
 
 
Strony internetowe przyjazne dla komputerów
Strony internetowe przyjazne dla tabletów
Strony internetowe przyjazne dla telefonów

Internauci oglądają strony internetowe na różnych urządzeniach: telefony, tablety, komputery, w których urządzenia mają różne rozdzielczości wyświetlaczy. Nieresponsywna strona internetowa może uniemożliwić poprawne jej wczytanie, tym samym Klient porzuci stronę tak szybko jak się na niej pojawił. 

Największą WADĄ tworzenia responsywnych stron internetowych są niestety KOSZTA!

Tworzenie responsywnych projektów stron internetowych zajmuję z reguły znacznie więcej czasu. Musimy przygotować kilka wersji wyświetlania responsywnej strony internetowej na różne rozdzielczości w urządzeniach. Z reguły na wersjach mobilnych stron internetowych pozostawiamy tylko najbardziej istotne elementy z uwagi na fakt małych rozmiarów wyświetlacza - często 320 na 480 px.

Tworzenie responsywnych stron internetowych zajmuję więcej czasu, ale efekty takiego rozwiązania przynoszą znacznie więcej zysków! Wybór należy do Ciebie!