CIK - JAROSŁAW GUMKOWSKI

ARTYKUŁY

Audyt stron internetowych

Audyt stron internetowych

Co to jest audyt stron internetowych i do czego służy?

Jeśli nie wiesz dlaczego Twoja strona internetowa słabo się pozycjonuję bądź zupełnie nie wyświetla się w wynikach wyszukiwarki GOOGLE, audyt stron internetowych rozwiąże wszelkie odpowiedzi na powyższe pytania, jak również wskaże Ci drogę od czego trzeba zacząć. 

Audyt stron internetowych możesz zlecić naszej firmie, chętnie doradzimy Ci od czego powinieneś zacząć, czego unikać jak również na co zwrócić uwagę projektując stronę internetową lub zaczynając jej optymalizację.

Wysokie pozycje w GOOGLE wymagają przystosowania stron internetowych do wyświetlania na urządzeniach mobilnych tzw. responsywne strony internetowe.  Strony te powinny być optymalizowane pod kątem wyszukiwarek jak i przyszłych użytkowników pod względem szybkości działania, contentu (doborze słów kluczowych), linków zewnętrznych (prowadzących do strony), wewnętrznych (odsyłających w obszarze danej strony), oraz funkcjonalności i użytych narzędzi

Często audyt strony internetowej mylony jest z audytem SEO, który stricte nastawiony jest na pozycjonowanie strony internetowej. Nasza firma zajmuje się obydwoma aspektami. Wykonujemy audyt stron internetowych jak i audyt SEO.

Co jest badane w audycie strony internetowej?

W audycie strony internetowej badamy ruch Klientów na stronie (nowych Klientów jak i powracających), w jaki sposób zostali pozyskani (czy Klient trafił na naszą stronę z ruchu organicznego, płatnego czy social media), czas odwiedzin Klienta, liczbę odrzuceń strony, ścieżki krytyczne jak i zaistniałe błędy. Sprawdzamy szczegółowo co może być powodem, iż stworzona strona internetowa nie generuje oczekiwanych zysków

Wynik przeprowadzonego audytu strony internetowej

Finalnym wynikiem przeprowadzonego audytu strony internetowej powinno być wskazanie słabych punktów stworzonej strony internetowej oraz  problemów z jej obsługą, na jakie narażeni są użytkownicy i możliwość ich poprawy.