CIK - JAROSŁAW GUMKOWSKI

ARTYKUŁY

Pozycjonowanie stron internetowych WWW

Pozycjonowanie stron internetowych WWW

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych WWW to szereg działań marketingowych mających na celu uzyskanie najwyższych pozycji organicznych w wyszukiwarce internetowej.  Często o pozycjonowaniu stron mówi się również:

 • działania SEO
 • optymalizacja strony

Nieważne jak to nazwiemy, pozycjonowanie strony zawsze tyczy się działań SEO, mających na celu uzyskanie najwyższych pozycji w wyszukiwarce na oczekiwane hasła "słowa kluczowe", którymi zainteresowany jest Klient. 

Większość internautów jak już wiadomo z przeprowadzonych badań korzysta z wyszukiwarki Google. Wiadomym jest też, że tylko trzy pierwsze pozycje stron internetowych odnoszą największe sukcesy, lecz dla wszystkich ważne jest by znaleźć się w TOP 10

Pozycjonowanie stron internetowych to etap mozolny, czasochłonny, który często trzeba powtarzać, analizować i nanosić poprawki - często zabiegi te są powtarzalne, aż do uzyskania oczekiwanego wyniku.

Co możemy pozycjonować w internecie?

Pozycjonować w Internecie możemy niemal wszystko, prywatne strony internetowe, blogi, strony firmowe jak również sklepy online czy portale

Pozycjonowanie to walka o wysokie pozycje wszystkich stron internetowych na równych i tych samych zasadach, przestrzegając przy tym określonych i jasnych wytycznych Google. Nieuczciwe zasady pozycjonowania stron i wpływania na ich wysokie pozycje mogą nas wykluczyć z gry.

Nieuczciwe metody pozycjonowania, często wychwytywane są przez roboty indeksujące strony. Strony pozycjonowane w ten sposób są często "banowane" (wykluczane z indeksu GOOGLE).

Wybierając firmę do pozycjonowania stron internetowych warto zwrócić uwagę, jakie praktyki stosują na wzorst pozycji strony w wyszukiwarkach.  

Pozycjonowanie GLOBALNE i pozycjonowanie LOKALNE

Pozycjonowanie stron internetowych możemy podzielić na:

 • globalne pozycjonowanie stron internetowych
 • lokalne pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie lokalne to działania związane z lokalnymi usługami wyświetlane w zależności od lokalizacji wyszukującego. Pozycjonowanie lokalne ze względu na zawężony współczynik konkurencji, daje szybszy wzrost oczekiwanych pozycji strony w wyszukiwarce internetowej na wybrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie lokalne polecałbym dla nowych firm jak i stron internetowych bez historii w internecie.  

Pozycjonowanie globalne to utrzymanie wysokich pozycji w wyszukiwarce internetowej na tle całej konkurencji uwzględniając słowa kluczowe dla całej kampanii. W pozycjonowaniu globalnym, by odnieść wysokie pozycje musimy się często wspomagać wszelkimi działaniami SEO.

Co może wpłynąć na wzrost pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwarek?

 • optymalizacja strony internetowej
 • budowanie contentu strony internetowej
 • dane strukturalne (informują przeglądarkę o danych na stronie internetowej)
 • linki wewnętrzne (linki wewnątrz strony)
 • linki zewnętrzne (linki prowadzące do strony z zewnętrz)
 • reklama strony internetowej PPC

Jest to tylko namiastka rzeczy, które mają wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce GOOGLE

Jak długo muszę czekać na efekty pozycjonowania?

Na efekty pozycjonowania strony internetowej, warto poczekać i przede wszystkim działać zgodnie z zasadami Google! Nikt jednoznacznie nie jest w stanie przewidzieć kiedy będą efekty pozycjonowania strony i kiedy dana strona internetowa, którą pozycjonujemy osiągnię upragnioną pozycję. 

Dbając o wszelkie zalecenia i stosując wszelkie wskazówki GOOGLE odnośnie pozycjonowania stron, na pewno będziemy mogli zaobserwować znaczący wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania. Efekty finalne czasami mogą trwać miesiącami, wszystko zależy od wielu czynników:

 • czy pozycjonujemy nową stronę czy już istniejąco 
 • czy pozycjonowana strona nie jest na czarnej liście
 • czy pozycjonowana strona ma potencjał (linki zwrotne, linki wewnętrzne, ilość odwiedzin...)
 • od branży na jaką pozycjonujemy stronę
 • słowa kluczowe na jakie pozycjonujemy stronę

Kluczowe w pozycjonowaniu stron internetowych jak i odniesieniu sukcesu, jest to z czym mamy doczynienia? Musimy wiedzieć co chcemy wypozycjonować, z kim konkurujemy, na jaką skalę zajmiemy się pozycjonowaniem strony oraz jakie możliwości techniczne daje nam pozycjonowana strona internetowa?

Pozycjonowanie to rywalizacja, w której żadna z firm nie odpuści. Jak w życiu "raz pod wozem raz na wozie". Dlatego koniecznie oprócz wszelkich działań pozycjonerskich skupiających się na własnej stronie - musimy koniecznie ponzać WROGA!

Czy mogę zlecić Wam pozycjonowania strony?

Jeśli chcą Państwo zlecić pozycjonowanie stronyinternetowej jak i wszelkie działania SEO naszej firmie, zapraszamy do kontaktu. Mamy 14 letnie doświadczenie w budowaniu marki, tworzeniu stron internetowych jak również POZYCJONOWANIU

Efekty ostatnich podjętych działań pozycjonowania sklepu internetowego z akcesoriami florystycznymi zamieszczamy poniżej.

Efekty pozycjonowania sklepu internetowego

Efekty pozycjonowania sklepu internetowego

Osiągnięty efekt pozycjonowania sklepu - 89 słów kluczowych zostało zauważonych przez wyszukiwarki google, dzięki podjętym działaniom pozycjonowania strony internetowej przez naszą firmę, ze 102 wybranych przez Klienta w całej kampanii reklamowej.

Pozycjonowanie sklepu internetowego rozpoczeliśmy 01.10.2019 - przez 6 dni naszych działań związanych z pozycjonowaniem sklepu internetowego 12 słów kluczowych osiągnęło pozycję TOP 10, 12 słów kluczowych widocznych jest na 2 stronie wyników wyszukiwania natomiast kolejnych 38 słów kluczowych widoczne jest do <50 miejsca w wynikach wyszukiwania

Tak nagły wzrost wyników pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google, uważamy za nas SUKCES! Dzielimy się z Państwem naszymi osiągnięciami w pozycjonowaniu stron internetowych i zapraszamy do współpracy.

Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa | Ostrołęka

Pozycjonowaniem stron internetowych zajmujemy się na terenie całego kraju, stacjonarnie w miastach Warszawa i Ostrołęka. Pozycjonujemy nowe strony internetowe jak również strony z historią. Pozycjonujemy strony prywatne, firmowe, sklepy internetowe, blogi. W celu osiągnięcia najlepszych pozycji w wyszukiwarce Google, wykonamy audyt Twojej strony i wskażemy najsłabsze punkty do naprawy. 


Zostań zauważony w internecie i realizuj założone cele biznesowe

KONTAKT