Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych • Skuteczne metody pozycjonowania stron • Pozycjonowanie lokalne i globalne. Kiedy będą pierwsze efekty pozycjonowania?

Strona główna » Poradniki » Optymalizacja SEO » Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych WWW to szereg działań marketingowych mających na celu uzyskanie najwyższych pozycji organicznych w wyszukiwarce internetowej, dlatego też określamy je jako działania SEO, bądź optymalizacja strony pod kątem SEO.

Nieważne jak to nazwiemy, pozycjonowanie strony internetowej zawsze tyczy się działań SEO, mających na celu uzyskanie najwyższych pozycji organicznych w wyszukiwarce na oczekiwane „słowa kluczowe„, którymi zainteresowany jest Klient.

Większość internautów jak już wiadomo z przeprowadzonych badań korzysta z wyszukiwarki Google. Potwierdzone jest też, że tylko trzy pierwsze pozycje stron internetowych odnoszą największą sukcesy, lecz dla wszystkich priorytetem jest by znaleźć się w TOP 10. Strona internetowa znajdująca się w pozycjach TOP 3 jest często wyświetlana użytkownikom, przez co również odnotowuje największy ruch, a co za tym idzie – realizuje cele biznesowe.

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych to etap mozolny, czasochłonny, który często trzeba powtarzać, analizować i nanosić poprawki – często zabiegi te są powtarzalne, aż do uzyskania oczekiwanego wyniku.

Jakie strony możemy pozycjonować w internecie

Pozycjonować w Internecie możemy niemal wszystko, prywatne strony internetowe, blogi, strony firmowe jak również sklepy online czy portale.

Pozycjonowanie to walka o wysokie pozycje stron internetowych na równych i tych samych zasadach, przestrzegając przy tym określonych i jasnych wytycznych Google. Nieuczciwe zasady pozycjonowania stron internetowych i wpływania na ich wysokie pozycje mogą nas całkowicie wykluczyć z gry. Nieuczciwe metody pozycjonowania stron internetowych, często wychwytywane są przez roboty indeksujące strony. Strony pozycjonowane w ten sposób są często „banowane” (wykluczane z indeksu GOOGLE).

Wybierając firmę do pozycjonowania stron internetowych warto zwrócić uwagę, jakie praktyki stosują na wzorst pozycji strony w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie lokalne i globalne stron internetowych

Pozycjonowanie globalne

Pozycjonowanie globalne stron internetowych to utrzymanie wysokich pozycji organicznych w wyszukiwarce internetowej na tle całej konkurencji uwzględniając słowa kluczowe dla całej kampanii. W pozycjonowaniu globalnym, by odnieść wysokie pozycje musimy się często wspomagać wszelkimi działaniami SEO.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych to działania związane z lokalnymi usługami wyświetlane w zależności od lokalizacji wyszukującego. Pozycjonowanie lokalne ze względu na zawężony współczynik konkurencji, daje szybszy wzrost oczekiwanych pozycji strony w wyszukiwarce internetowej na wybrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie lokalne polecałbym dla nowych firm jak i stron internetowych bez historii w internecie.

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania stron internetowych

Na efekty pozycjonowania strony internetowej, warto poczekać i przede wszystkim działać zgodnie z zasadami Google! Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będą pierwsze efekty pozycjonowania strony i kiedy dana strona internetowa osiągnię upragnioną pozycję ale umiejętnie działając mamy duże szanse osiągnąć cel. 

Dbając o wszelkie zalecenia i stosując wszelkie wskazówki GOOGLE odnośnie pozycjonowania stron, na pewno będziemy mogli zaobserwować znaczący wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania już w pierwszych tygodniach. Efekty finalne pozycjonowanej strony mogą trwać miesiącami, wszystko zależy od wielu czynników:

R

Czy pozycjonujemy nową stronę czy już istniejąco

R

Czy pozycjonowana strona nie jest na czarnej liście

R

Czy pozycjonowana strona ma potencjał

Czy strona posiada linki zwrotne, linki wewnętrzne, oraz jak wysoki jest dotychczasowy ruch na stronie

O

Od branży na jaką pozycjonujemy stronę

O

Od doboru słów kluczowych

Słowa kluczowe z ogonami dają bardziej precyzyjne wyszukania wyników w wyszukiwarce np. tworzenie stron internetowych bemowo

Kluczowe w pozycjonowaniu stron internetowych jak i odniesieniu sukcesu, jest to z czym mamy doczynienia? Musimy wiedzieć jaką stronę chcemy wypozycjonować, z kim konkurujemy, na jaką skalę zajmiemy się pozycjonowaniem strony oraz jakie możliwości techniczne daje nam pozycjonowana strona internetowa?

Pozycjonowanie to rywalizacja, w której żadna z firm nie odpuści. Jak w życiu „raz pod wozem, raz na wozie„, dlatego koniecznie oprócz zastosowania wszelkich działań pozycjonerskich skupiających się na własnej stronie, musimy ponzać swojego WROGA!

Jakie działania mogą wpłynąć na wysokie pozycje w wyszukiwarce

R

Optymalizacja strony internetowej

R

Wartościowy content strony internetowej

Dane strukturalne

Umieszczenie znaczników schema.org w strukturze dokumentu, które pomagają rozumieć robotom indeksującym co zamieszczone jest na danej stronie

O

Linki wewnętrzne i zewnętrzne

O

Reklama strony internetowej PPC

Wspomaganie się reklamą płatną, podkręcającą ruch na stronie i liczbę odwiedzin użytkowników.

Jest to tylko namiastka rzeczy, które mają wpływ na wysokie pozycję strony internetowej w wyszukiwarce GOOGLE.

Efekty pozycjonowania stron internetowych w naszej firmie

Efekty ostatnich podjętych działań pozycjonowania sklepu internetowego z akcesoriami florystycznymi zamieszczamy poniżej.

Podjęte działania pozycjonowania sklepu internetowego przez naszą firmę, pozwoilły zaistnieć 89 słowom kluczowym w wyszukiwarce google, ze 102 wybranych przez Klienta w całej kampanii reklamowej.

Pozycjonowanie sklepu internetowego rozpoczeliśmy 01.10.2019 – przez 6 dni naszych działań związanych z pozycjonowaniem sklepu internetowego 12 słów kluczowych osiągnęło pozycję TOP 10, kolejnych 12 słów kluczowych widocznych jest na w TOP 20, czyli drugiej stronie wyników wyszukiwania natomiast kolejnych 38 słów kluczowych widoczne jest do <50 miejsca w wynikach wyszukiwania

Zaindeksowanych słów klulczowych

Słów kluczowych w TOP10

Słów kluczowych w TOP20

Tak nagły wzrost wyników pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google, uważamy za nas SUKCES! Dzielimy się z Państwem naszymi osiągnięciami w pozycjonowaniu stron internetowych i zapraszamy do współpracy.

Pozycjonowanie stron internetowych • Warszawa • Ostrołęka

Pozycjonowaniem stron internetowych zajmujemy się na terenie całego kraju, stacjonarnie w miastach Warszawa i Ostrołęka. Pozycjonujemy nowe strony internetowe, jak również strony z historią. Pozycjonujemy strony prywatne, firmowe, sklepy internetowe, blogi. W celu osiągnięcia najlepszych pozycji w wyszukiwarce Google, wykonamy bezpłatny audyt Twojej strony internetowej i wskażemy najsłabsze punkty do poprawy.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Tworzenie Stron Internetowych Warszawa

Zobacz także

Subdomena czy katalog?

Subdomena czy katalog?

Co to jest katalog a czym jest subdomena? Co jest lepsze dla SEO? Czy lepsze jest utworzenie sklepu na subdomenie?