Jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych?

Tworzenie stron internetowych • Jaką stronę internetową wybrać i ile za nią zapłacę? Jak wygląda nawiązanie współpracy przy tworzeniu strony?

Strona główna » Poradniki » Tworzenie WWW » Jak wygląda współpraca przy tworzeniu stron internetowych?

Niezbędne informacje do stworzenia strony internetowej

Zanim przystąpimy do projektowania strony internetowej, zawsze prosimy Klienta o dostarczenie wszystkich niezbędnych materiałów i informacji, które pomogą nam w kreowaniu wizerunku dla nowo powstającej marki oraz strony internetowej. Przystępując do projektowania strony internetowej, od swoich Klientów musimy posiąść niezbędne informacje:

Rodzaj strony internetowej

Czy będzie to prosta wizytówka firmowa, czy rozbudowana strona firmowa z panelem CMS do zarządzania treścią witryny, a może sklep internetowy?

Grupy odbiorców strony internetowej

Musimy jasno określić do jakich odbiorców adresowana będzie projektowana strona internetowa, by już w jej początkowej fazie mocno zaznaczyć akcent.

Funkcjonalność strony internetowej

Jakiego rodzaju funkcje, moduły powinna posiadać projektowana strona internetowa zarówno od strony użytkownika jak i Klienta.

Materiały do stworzenia strony internetowej

Powinniśmy określić z góry jakich materiałów możemy oczekiwać od Klienta, a jakie musimy stworzyć na potrzeby nowej strony internetowej tj. logotyp, zdjęcia, prezentowane treści. 

Wzór strony internetowej

Przedstawienie przez Klienta kilku przykładowych realizacji stron internetowych jakie przypadły mu do gustu. Omówienie kolorystyki jakiej mamy się trzymać przy tworzeniu strony internetowej.

Domena i Hosting

Ustalenie czy Klient jest w posiadaniu odpowiedniej domeny na potrzeby projektowanej strony internetowej oraz hostingu, na którym będzie umieszczona strona.

Optymalizacja SEO i Pozycjonowanie

Ustalenie czy Klient, oprócz wykonania strony internetowej zainteresowany jest też pozycjonowaniem strony internetowej, czyli uzyskaniem wysokich pozycji w wyszukiwarkach Google. 

Liczymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i projektowaniu stron internetowych poparte licznymi realizacjami, pozwoli nam wspólnie dobrać najbardziej skuteczne i korzystne rozwiązania dla Państwa realizowanego projektu strony internetowej.

Sporządzenie umowy na wykonanie strony internetowej

Po omówieniu i zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami ze strony Klienta dotyczącymi wymagań tworzonej strony internetowej, przystępujemy do jej wyceny i sporządzenia umowy na jej wykonanie. Umowa na wykonanie strony internetowej zawierać będzie szczegółowe dane kontrahentów oraz zakres omówionych działań z Klientem i terminów ich wykonania. 

Dostarczenie materiałów 

Kolejnym krokiem jest zebranie wszystkich niezbędnych materiałów na potrzeby stworzenia nowej strony internetowej będących w posiadaniu Klienta tj. logotypy, zdjęcia, treści na stronę internetową. Wszystkie wymienione elementy oczywiście jesteśmy w stanie zaprojektować i dostosować na potrzeby strony internetowej, lecz zdecydowanie wpływa to na finalny wzrost ceny projektu.

Wykonanie projektu strony internetowej

Po otrzymaniu materiałów od Klienta przystępujemy do prac nad projektem strony internetowej.

Pierwszym etapem jest stworzenie projektu graficznego głównej strony internetowej i jej podstron. Po wstępnej akceptacji projektu graficznego, przechodzimy do stworzenia struktury HTML, czyli zaprojektowania statycznej strony internetowej i jej podstron w oparciu o wykonany projekt graficzny.

Na tym etapie możemy jeszcze wspólnie modyfikować i udoskonalać projekt strony internetowej, aż do finalnej akceptacji przez Klienta.

Po uzyskaniu akceptacji wstępnego przedstawionego projektu strony internetowej przechodzimy już do finalnego etapu, jakim jest podpięcie systemu CMS do zarządzania treścią strony i wprowadzanie danych.

Umieszczenie strony internetowej w internecie

Wykonaną stronę internetową umieszczamy na wskazanym przez Klienta hostingu i podpinamy pod wskazaną domenę. Strona internetowa przechodzi jeszcze szereg testów technicznych, za nim udostępnimy ją w internecie. Chcemy mieć pewność, iż przekazujemy Państwu niezawodną stronę internetową, która pozwoli Wam realizować założone cele biznesowe jak również pozyskiwać nowych kontrahentów.

Liczymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i projektowaniu stron internetowych poparte licznymi realizacjami, pozwoli nam wspólnie dobrać najbardziej skuteczne i korzystne rozwiązania dla Państwa realizowanego projektu strony internetowej.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Tworzenie Stron Internetowych Warszawa

Zobacz także

Strona internetowa na WordPress

Strona internetowa na WordPress

Strony internetowe wykonane w systemie Wordpress. Poznaj wszystkie zalety stron tworzonych w CMS Wordpress i uniknij niepotrzebnych wydatków.

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować Wordpress na własnym hostingu • Jak utworzyć bazę danych i połączyć ją z Wordpress? Stwórz swoją pierwszą stronę www czy bloga!

Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Trendy w projektowaniu stron internetowych podbijające internet w kolejnym roku • Ciemny tryb, kolaże i wiele innych technik, na które warto zwrócić uwagę projektując strony internetowe w 2021 roku.