Jaką firmę wybrać do stworzenia strony internetowej?

Wybór odpowiedniej firmy do stworzenia strony internetowej • Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

Strona główna » Poradniki » Tworzenie WWW » Jaką firmę wybrać do stworzenia strony internetowej?

Czy firma powinna posiadać stronę internetową?

Każda szanująca się firma powinna posiadać stronę internetową. W dzisiejszych czasach firma bez strony internetowej www, jest jak handlowiec bez wizytówki, czy adresu. Istnieje ale nie możemy nawiązać z nim kontaktu.

Obecnie na rynku jest bardzow wiele stron internetowych, tak samo dużo jest ich rodzajów. Wszystko zależy bowiem od upodobań Klienta i jego potrzeb jak również od tego, do kogo adresuje swoje usługi.

Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów stron internetowych, na które najczęściej decydują się Klienci.

Strony wizytówkowe

Strona wizytówkowa, jest to strona internetowa przeważnie jednostronnicowa z dołączonymi modułami np. formularz kontaktowy i dane teleadresowe firmy tzw. landing page (strona docelowa „lądowania”, na której ostatecznie zatrzymuje się Klient).

Strony Firmowe

Strona firmowa (biznesowe), z reguły są to strony internetowe składające się z kilku podstron zawierających szczegółową ofertę i dodatkowo wyposażone w wszelkiego rodzaju moduły usprawniające wyszukiwanie treści, poruszanie się po warstwach prezentacji danych, jak również formularze kontaktowe czy też moduły związane z lokalizacją firmy np. na mapach google.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe, Blogi i Fora dyskusyjne to dość powszechnie ostatnio tworzone strony, jak również mocno rozbudowane jeśli chodzi o prezentację treści. Wyposażone w systemy logowania, transakcje płatnicze on-line, wyszukiwarki treści, czy też komentowania prezentowanych zasobów strony.

Bez względu jaką formę ma Twoja strona internetowa, powinna Ci ona wspomóc proces pozyskiwania Klientów, jak i dotrzeć do wybranych grupy odbiorców zainteresowanych Twoim towarem, czy usługami. Niestety źle wykonana strona internetowa, potrafi przynieść więcej problemów niż korzyści, dlatego warto zastanowić się:

Czy stronę internetową będziemy wykonywać sami?

Czy skorzystamy z gotowych szablonów?

Czy zlecimy ją firmie tworzenia stron internetowych?

Każde rozwiązanie jest dobre, w zależności na ile mamy wiedzy w zakresie tworzenia stron, znajomości kodu HTML do ewentualnych poprawek, czy też pomocnego oprogramowania, którego użyjemy do tworzenia strony – musimy mierzyć siły na zamiary.

Wszystkie te aspekty niestety kosztują, dlatego też warto zastanowić się czy jest sens tracić czas i pieniądze na pozyskanie bazy, z którą będziemy mogli wystartować tworząc stronę internetową czy nie lepiej zlecić to firmię, która w podobnych kosztach wykona naszą realizację, jak sądzę, z jeszcze lepszym efektem i czasmi w jeszcze mniejszym nakładzie finansowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

W takim razie jak wybrać tą właściwą firmę do stworzenia strony internetowej? Otóż najważniejszym elementem jest wybór firmy po ich własnej stronie internetowej i zdobytym doświadczeniu.

Wygląd strony internetowej

Pierwszym krokiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę – to strona internetowa firmy, której chcemy powierzyć naszą realizację. Ich strona internetowa powinna być czytelna, łatwo powinniśmy odnaleźć niezbędne informacje, powinna być intuicyjna, przejrzysta, dopracowana graficznie (nie koniecznie się musi Państwu podobać, ponieważ upodobania graficzne to kwestia gustu), a przede wszystkim posiadać bogate portfolio, które świadczy o elastyczności w podejmowanych projektach.

Skoro firma była w stanie dopasować się do różnorodnych Klientów, możemy sądzić, że dopasuje się także i do Państwa.

Bogate portfolio

Bogate portfolio nie koniecznie musi być warunkiem. Często zdarza się, że firma jest młoda, dopiero rozwijająca się i nie koniecznie ma się czym pochwalić, ale za to z większą precyzją i zaangażowaniem podchodzi do Klienta dbając o swój wizerunek. Często zdarza się też, że projekty stron internetowych wykupywane są z wszelkimi prawami autorskimi, co wiąże się z większym wydatkiem, lecz twórca zrzeka się wszelkich praw i nie ma możliwości zamieszczenia wykonanych projektów w swoim portfolio.

Mogą być różne powody, dlatego też nie jest to jedyny warunek, którym należało by się sugerować. Wystarczy kilka wykonanych realizacji, projektów stron internetowych, by ocenić kogoś możliwości. 

Czy warto zlecić wykonanie strony freelancerom?

Na rynku mamy wielu freelancerów, którzy w niewielkim budżecie oferują pełne kompleksowe wykonanie strony internetowej. Jest to rozwiązanie, jeśli ktoś liczy się z niskimi kosztami, ale co w przypadku jakiejkolwiek kontroli, czy też nawet aktualizacji systemu?

Uważam, że wszystko jest do czasu… Zaoszczędzone pieniądze na wykonanie strony internetowej, mogą odbić się czkawką, dlatego też warto to sobie.

Warto przemyśleć komu zlecić stworzenie strony internetowej. Sprawdźmy czy dana osoba wystawi nam rachunek bądź fakturę za wykonanie strony internetowej, czy otrzymamy jakikolwiek dowód na wykonane usługi. Rozważmy również co z taką stroną internetową będziemy robić w przyszłości? Czy będziemy ją reklamować, komu udostępniać kod np. do analityki, czy pozycjonowania – tak by na przyszłość nie mieć z nią docelowych problemów.

Cena za stronę internetową

Tak jak już wyżej wspomniałem, koszt strony internetowej często uzależniony jest od użytego oprogramowania, wykonanych modułów na stronę, formularzy, sliderów, panelu CMS i innych działań. To wszystko niestety kosztuje. Nie tylko czas poświęcony na przygotowanie projektu, wdrożenie zaimplementowanego kodu, ale również i używane oprogramowanie do budowy stron internetowych, które w dzisiejszych czasach jest naprawdę kosztowne. Nasza firma bazuje na oprogramowaniu firmy ADOBE, proszę zwrócić uwagę na stronie producenta jak kosztowne jest utrzymanie samego środowiska programistycznego na aktualnych licencjach. Nie mniej jednak, potrafimy dopasować swoją ofertę tworzenia stron internetowych do zasobów portfela i wymagań naszego Klienta.

Czas wykonania strony internetowej

Nawiązując współpracę z firmą zajmującą się tworzeniem stron internetowych, warto zwrócić uwagę na terminy wykonywanych realizacji.

Otwierając działalność, oprócz tworzenia strony internetowej, poruszamy różnego rodzaju aspekty tj. reklama, tworzenie wizytówek, wysyłanie mailingu „newslettery” itp. Nieodpowiednie rozłożenie wszelkich terminów przy budowie strony internetowej i kreowaniu marki, często może przynieść nam duże straty.

Pośpiech, niestety kosztuje!

Nie możemy mieć szybko, tanio i dobrze… Jeśli tworzymy stronę internetową od początku, niekorzystając z gotowych rozwiązań jakimi są np. gotowe szablony musimy mieć czas by zastanowić się nad wszystkimi elementami na stronie, jak i późniejszymi modyfikacjami, które może wdrożyć firma wraz z rozwojem.

To niestety wymaga czasu, jeśli przegapisz coś ważnego w projektowaniu wstępnym, niestety odbije się to czkawką w późniejszym terminie. Nasze 16 letnie doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i setki wykonanych realizacji pomaga nam odpowiednio doradzać naszym Klientom i sugerować na co warto zwrócić uwagę. Nigdy nie wiadomym jest co przyniesie rynek i jakie będą zachowania Klientów odwiedzających stronę internetową, dlatego warto tworzyć elastyczne rozwiązania, które w przyszłości będziemy mogli modyfikować.

Nie dopuszczalnym jest również, by prostą stronę wizytówkową firma tworzyła nam powyżej miesiąca, bądź rozbudowany portal w 3 dni. Możemy mieć wtedy olbrzymie podejrzenia, że coś jest niewporządku. Warto w takim przypadku przyjrzeć się bliżej działaniom takiej firmy i śledzić ich postępowania.

Właściwy sposób płatności za stworzenie strony internetowej

Na początku współpracy, warto dowiedzieć się również o sposoby rozliczania za wykonane usługi tworzenia stron internetowych. Jeśli firma żąda zapłaty z góry, za całość wykonania projektu strony internetowej, będzie to dla Ciebie bardzo ryzykowne – nawet w przypadku zobowiązania właściwą umową.

Najlepszym sprawdzonym rozwiązaniem płatności w branży IT, jest rozliczanie etapami. Po zakończonym etapie – dokonujemy płatności i przechodzimy do kolejnych, np.: Wykonanie projektu graficznego strony (layout) – płatność, Pocięcie szablonu (wdrożenie kodu html) – płatność, Podpięcie systemu CMS – płatność, Instalacja na wybranym hostingu – płatność, itd.

Wykonanie projektu graficznego strony internetowej

Pocięcie szablonu czy wdrożenie kodu HTML

Zintegrowanie z systemem CMS

Instalacja na wybranym hostingu

Optymalizacja strony

Otrzymane opinie za wykonanie strony internetowej

Proszę zwrócić uwagę jak długo firma działa na rynku i jakie są o niej opinie. Często bywa tak, że po zakończonej realizacji nie możemy się doprosić o ewentualne aktualizacje czy zmiany na stronie internetowej. Dzieje się tak, ponieważ firmy nie ma już na rynku lub nie obejmuje opieką techniczną swoich projektów i stron internetowych

Zachęcamy do sprawdzenia naszych referencji od wybiórczych Klientów zarówno na portalach społecznościowych jak również na wizytówce GOOGLE. Staramy się utrzymywać kontakt z Klientem i podejmować z nim wspólne decyzję rozwojowe firmy na dalsze lata, co owocuje obupólnym zadowoleniem i korzyściami finansowymi dla obu stron.

Kontakt z firmą tworzącą strony internetowe

Kluczowym elementem nie tylko w procesie tworzenia stron internetowych WWW jest kontakt z firmą. Jeśli mamy stały kontakt z firmą, która tworzy nam stronę internetową, czujemy się pewni, mamy kontrolę nad realizacją, w razie jakichkolwiek pytań czy zmian w realizowanym projekcie możemy od razu wszystko zasygnalizować bądź zaczerpnąć informacji. To sprawia, że obie strony czują się komfortowo i dążą do jak najszybszego zrealizowania obranego celu.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Tworzenie Stron Internetowych Warszawa

Zobacz także

Strona internetowa na WordPress

Strona internetowa na WordPress

Strony internetowe wykonane w systemie Wordpress. Poznaj wszystkie zalety stron tworzonych w CMS Wordpress i uniknij niepotrzebnych wydatków.

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować Wordpress na własnym hostingu • Jak utworzyć bazę danych i połączyć ją z Wordpress? Stwórz swoją pierwszą stronę www czy bloga!

Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Trendy w projektowaniu stron internetowych podbijające internet w kolejnym roku • Ciemny tryb, kolaże i wiele innych technik, na które warto zwrócić uwagę projektując strony internetowe w 2021 roku.