Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Trendy w projektowaniu stron internetowych podbijające internet w kolejnym roku • Ciemny tryb, kolaże i wiele innych technik, na które warto zwrócić uwagę projektując strony internetowe w 2021 roku.

Strona główna » Poradniki » Tworzenie WWW » Trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Jakie trendy podbiją internet w 2021 roku?

Projektowanie stron internetowych przeszło gruntowne i istotne zmiany w ciągu ostatnich kilku lat. Mamy coraz większe możliwości i swobodę, dzięki rozwijanym systemom jak i technologii używanej w tworzeniu stron internetowych oraz aplikacji. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym trendom w projektowaniu stron internetowych w 2021 roku stosowanym przez wielu projektantów i webmasterów.

R

Minimalizm

R

Organiczny

R

Ilustrowany

R

Funkcjonalny i kreatywny

R

Ciemny tryb

R

Szablonowy

Minimalizm, czyli projektowanie stron minimalistycznych

Minimalizm to trend, który w projektowaniu stron internetowych jest od dawna i mimo wszystko nie zanosi się by ktokolwiek starał się z niego wycofać. Minimalizm w projektowaniu stron internetowych ma coraz większe zainteresowanie wśród Klientów zlecających nam wykonanie stron internetowych ze względu na jego prostotę i praktyczny oraz przejrzysty przekaz zawieranych informacji na publikowanych stronach.

Najlepszym przykładem wykorzystania trendu minimalistycznego jest wyszukiwarka Google, która nie posiada żadnych zbędnych elementów rozpraszających uwagę odbiorcy na stronie internetowej. 

Google

Trend minimalistyczny opiera się na wykorzystaniu tylko podstawowych elementów, takich jak podstawowe kształty, czysty i przejrzysty tekst, oraz ograniczone palety kolorów. Strona internetowa ma stwarzać wrażenie prostej, czytelnej o sporej ilości przestrzeni pomiędzy umieszczonymi elementami – a tym samym zapadać w pamięć odbiorcy.

Choć zazwyczaj minimalizm kojarzony jest z monochromatyczną i białą przestrzenią, to jednak to nie tylko biel i czerń. W projektowaniu stron internetowych, obejmuje kolorowe bloki i odważne tła, proste czcionki i minimalistyczne kroje, a także niewielkie ilości grafik umieszczone w projekcie, aby stworzyć prosty, ale przykuwający uwagę projekt strony internetowej.

Uważam, że minimalizm był, jest i zawsze będzie istotnym elementem, biorąc go pod uwagę tworzenie stron internetowych, ponieważ im bardziej skomplikowane projekty tworzymy, tym większe utrudnienia stwarzamy naszym użytkownikom w poszukiwaniu cennych informacjami.

Minimalizm to w dalszym ciągu najważniejszy aspekt i trend zapowiadany na 2021 rok.

Organiczny

Projekty stron internetowych wykorzystujące trendy organiczne inspirowane są elementami natury i otaczającego nas świata. Często elementy organiczne zaobserwować możemy w produktach zdrowej żywności, czy projektowaniu wnętrz, lecz powoli również wykorzystywany jest w projektowaniu stron internetowych.

Na trend organiczny wpływają stonowane kolory natury, czyli odcienie zieleni, brązu, beżu oraz naturalne kształy i organiczne tekstury, które nadają stronom internetowych charakteru i wyrazistości. 

Ilustrowany

Ilustracje w tym roku nabrały rozmachu w projektowaniu stron internetowych, portali społecznościowych i innych mediów czy reklamy. Wiele firm zaczęło dostrzegać i doceniać tą unikalną i oryginalną formę reklamy jaką są ręcznie rysowane ilustracje, czy też animowane elementy grafik umieszczonych w projektach stron internetowych.

Elementy ilustrowane możemy dostrzec na stronach internetowych z branży nieruchomości, ubezpieczeniowej jak również modowej, gdzie doskonałym przykładem jest marka GUCCI.

Trend ilustrowany jest uzupełnieniem, jak również świetnym dodatkiem trendu organicznego, które doskonale stronom niesamowitego akcentu.

Trend ilustrowany

Funkcjonalny i kreatywny

Funkcjonalność strony internetowej zawsze była kluczowym aspektem projektowania stron internetowych. Mówiąc o funkcjonalnych stronach internetowych mamy na myśli jej szybki czas ładowania, który ma duży wpływ na pozycjonowanie oraz przyjazny projekt wizualizacji dla urządzeń mobilnych. Wraz ze zwiększoną ilością użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych strony internetowe musiały przejść gruntowną przemianę.

Projektując strony internetowe, które mają być funkcjonalne dla wszystkich użytkowników nie możemy pomijać osób niepełnosprawnych. Musimy zapewnić im pełny dostęp i możliwości do skorzystania z pełnej funkcjonalności strony internetowej.

Posiadanie funkcjonalnej, dostępnej i przyjaznej dla użytkownika strony internetowej, po której każdy odwiedzający może łatwo się poruszać, jest teraz niezbędne do zapewnienia skutecznego korzystania z Internetu.

Funkcjonalna strona powinna być lekka i przejrzysta, lecz jeśli chcemy wpłynąć na widza i sprawić by pozostał z u nas na dłużej – niezbędnym elementem jaki powinien pojawić się na stronie internetowej to wideo. Udowodniono, że wideo jest najbardziej wciągającą formą treści online, nic więc dziwnego, że ruch stał się również ważnym trendem w projektowaniu stron internetowych.

Ruch i animacja w projektowaniu stron internetowych, stała się niezmiernie kluczowym elementem na uczynienie zwykłej strony internetowej bardziej ekscytującą i wciągającą, lecz nie zawsze te elementy idą ze sobą w parze z funkcjonalnością. Sam więc zdecyduj, czy te trendy będą korzystne do zastosowania na Twojej stronie internetowej.

Ciemny tryb

Tryb ciemny to świetny sposób na dodanie nowoczesnego i eleganckiego charakteru każdej stronie internetowej.

Badania wykazały również, że tryb ciemny ogranicza niebieskie światło, co sprawia, że jest zdrowszy dla naszych oczu jak również przyczynia się do żywotności naszych baterii.

Jak widać na załączonej grafice, tryb ciemny oprócz tego, że jest przyjazny dla oczu, doskonale nadaje się do wyróżnienia kontrastu i zaakcentowania widoczności elementów na stronie internetowej. Trend trybu ciemnego zdecydowanie wpłynął na projektowanie stron internetowych w 2020 roku.  

Portfolio

Szablonowy

Trend z wykorzystaniem gotowych szablonów w 2020 roku wzrósł drastycznie, a to ze względu na czasy w jakich przyszło nam żyć, a dokładnie z chorobą jaką musimy się zmagać – COVID 19. Firmy, które drastycznie wzbraniały się od internetu, teraz niestety – są zmuszone do takiej formy sprzedaży i świadczenia swoich usług ze względu na panujące restrykcję i obostrzenia.

Wiele firm, które dotychczas nie posiadały stron internetowych zaczęły dostrzegać wiele korzyści z takiej formy sprzedaży swoich usług, a są i takie, które całkowicie przeniosły sprzedaż swoich produktów do sieci online.

Prostym lecz nie koniecznie najlepszym rozwiązaniem, może okazać się skorzystanie z zakupu gotowego szablonu strony internetowej i wykorzystaniu dostępnych narzędzi programistycznych online tj. WordPress + (WooCommerce), Jommla, PrestaShop i inne oparte na oprogramowaniu OpenSource.

Gotowe szablony stron internetowych są stosunkowo tanie i szybkie do wdrożenia, ponieważ posiadają już gotowe zestawy układów stron – od strony głównej po stronę kontaktową. Są idealną propozycją dla firm, które początkowo nie chcą nadwyrężać swojego budżetu na budowanie marki w internecie.

Decydując się na zakup gotowego szablonu strony internetowej pamiętaj, że w jego posiadaniu mogą być także inne marki, przez co nie będzieś unikalny, a nieznajomość programowania stron internetowych ograniczy Cię do korzystania z jego podstawowych funkcji i modułów dołączonych do szablonu. 

Jeśli chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową, która przyczyni się do realizacji Twoich celów biznesowych zapraszamy do kontaktu. Posiadamy 15 lat doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych, którym chętnie podzielimy się z Państwem dobierając najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu. 

 

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Tworzenie Stron Internetowych Warszawa

Zobacz także

Strona internetowa na WordPress

Strona internetowa na WordPress

Strony internetowe wykonane w systemie Wordpress. Poznaj wszystkie zalety stron tworzonych w CMS Wordpress i uniknij niepotrzebnych wydatków.

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować WordPress?

Jak zainstalować Wordpress na własnym hostingu • Jak utworzyć bazę danych i połączyć ją z Wordpress? Stwórz swoją pierwszą stronę www czy bloga!